FLORA: Mikroliteratür #7
FLORA İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Dergisi

FLORA İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Dergisi, 1996 yılında yayın hayatına başlamış olup Bilimsel Tıp Yayınevi‘nin süreli yayını olarak Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 4 sayı yayımlanmaktadır.

FLORA İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Dergisi’nde yayımlanacak yazıların seçiminde hakem değerlendirme sistemi kullanılmaktadır.

Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizce‘dir. Araştırma yazıları özellikle desteklenmektedir.

1996 yılından beri yayınlanmakta olan dergi bu yıl 26. cildini yayınlamaktadır.

Tarandığı İndeksler

Flora İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Dergisi, Web of Science-Emergining Sources Citation Index, DOAJ, EMBASE ve TÜBİTAK/ULAKBİM Türk Tıp Dizini tarafından indekslenmektedir.

ESCI’de dizinlenen derginin Haziran 2021’de açıklanan verilere göre güncel Journal Citation Indicator (JCI) = 0.02’dir.

Yayımlanması için gönderilen ve dergide yayımlanan makalelerden hiçbir ücret talep edilmemektedir. Yazarlara telif ücreti ödenmemektedir.

FLORA İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Dergisi 2017 yılından itibaren açık erişim politikası izlemektedir.

Araştırma yazıları; Türkçe başlık, Türkçe bölümlendirilmiş özet (en fazla 300 kelime olacak şekilde; Giriş, Materyal ve Metod/Hastalar ve Metod, Bulgular ve Sonuç başlıkları altında yazılmalıdır), Türkçe anahtar kelimeler, İngilizce başlık, İngilizce bölümlendirilmiş özet (en fazla 300 kelime olacak şekilde; “Introduction, Materials and Methods/Patients and Methods, Results, Conclusion” baş- lıkları altında yazılmalıdır), İngilizce anahtar kelimeler, Giriş, Materyal ve Metod/ Hastalar ve Metod, Bulgular, Tartışma, Teşekkür (varsa) ve Kaynaklar kısımlarından oluşmalıdır. Araştırma yazılarının 5000 kelimenin üzerinde ve kaynaklarının da 40’tan fazla olması önerilmemektedir.

Dergide yayınlanacak derleme türündeki yazılar editör tarafından önceden planlandığı için, planlananın dışındaki derleme türü makaleler ile ilgili olarak yazı gönderilmeden önce editörün onayı alınmalıdır.

Mikroliteratür kategorimizden birçok akademik dergi ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bizi instagramtwitter,facebook ve youtube‘dan da takip edebilirsiniz.

FLORA: Mikroliteratür #7
Paylaşın, herkes okusun:

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir