Kitap Önerisi 20: Kuantum Evreninin Gizemi

Mikrobilimcilere çoook keyifli bir bilim grafik romanı önermek istiyorum. 🪐 Öncelikle @domingo_yayinevi’ne özel teşekkürler, Bob ve Rick’in hikayesi hem eğlenceli hem de son derece öğretici. 🚀 Bu zaman yolculuğunda Max Planck’ten krep satın alıp Heisenberg’in dertlerine ortak olabilirsiniz. 🥞😔😂

Kitapla ilgili detaylı bilgiler 🙌🏼⤵️

Kuantum fiziği baktığımız her yerde, hem sonsuz büyük olanda hem de sonsuz küçük… Ama onun bizi çevreleyen dünya hakkında söyledikleri ile bizim gündelik hayatımızda gözlemlediklerimiz arasında adeta bir uçurum var.


Fransa’da çoksatan listelerine giren ve pek çok dile çevrilen bilim grafik romanı “Kuantum Evreninin Gizemi”, modern fiziğin yaratıcılarıyla rastlaşıp onların ufuk açan kuramlarıyla tanışacağımız bir zaman yolculuğuna çıkarıyor bizleri.
Yolda Max Planck ile krep atıştırıp Einstein ile atomları çekiştireceğimiz, Prens Louis de Broglie’yi malikânesinde
ziyaret edip Heligoland Adası’nda Heisenberg’in efkârına ortak olacağımız eğlenceli bir yolculuk bu.

Thibault Damour, teorik fizik alanındaki çalışmalarını Paris’teki Institut des Hautes Etudes Scientifiques’te sürdürmektedir. Fransız Bilimler Akademisi’nin de üyesi olan Damour’un kara delik, kütleçekimsel dalga ve kuantum kozmolojisi gibi alanlardaki öncü çalışmaları ona uluslararası bilinirlik ve Albert Einstein Madalyası dahil pek çok prestijli ödül kazandırmıştır.

Mathieu Burniat, Shrimp, La Passion de Dodin-Bouffant ve Une mémoire de Roi kitaplarıyla övgü toplamış, Belçikalı grafik roman yazarıdır.

Çevirmen: Burçak Targaç (@burcaktargac) emeklerinize sağlık. ✍🏼🙌🏼

Tüm bilim-severlere şiddetle tavsiye ediyorum! 

Bizi instagramtwitter ve facebook‘tan da takip edebilirsiniz.

Tüm kitap önerilerimize Kitap Önerileri kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Kuantum Evreninin Gizemi: Kitap Önerisi #20
Paylaşın, herkes okusun:

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir